- Štítky blogu
- prúty
- rybárska obuv
- rybárske váhy
- vlasce
- plaváky
- udice
- sonary
- rybárska výbava
- Gumenné nástrahy
- woblery
- prívlač
- Blinkre
- rybárske sieťky
- podložky pod ryby
- wobler
- peány
- podberáky
- Indikátory záberu
- navijaky
- rybárske bundy
- Rybárske oblečenie
- Podložka pod kapry
- prsačky
- rybárske čižmy
- závažia
- Navijaky
- rybárska elektronika
- signalizátory záberu
- lov kaprov
- nástrahy
RYBÁRSKA BIŽUTÉRIA
NÁRADIE A POMÔCKY
RYBÁRSKE NAVIJAKY A PRÚTY
ODEV A OBUV
NÁVNADY A NÁSTRAHY
BATOŽINA, NOŽE, KUCHYŇA
NOŽE
LODE A MOTORY
STANY A NÁBYTOK



Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Ako chytiť jesetera?
Kde hľadať jesetery?
Jesetery sú studenovodné ryby, preto by sme ich mali hľadať v spodných častiach vody, pri dne. V lete tam má voda najnižšiu teplotu. Netreba ich teda hľadať v teplejších častiach vôd, bližšie k hladine alebo na plytčine, pretože tam ich nestretneme. Keď sa blíži jeseň či zima, iné druhy rýb sa začínajú veľmi chiméricky kŕmiť, v takej chvíli nám jesetery vedia veľmi spríjemniť chvíle pri vode.
Aké vybavenie bude najvhodnejšou voľbou?
Jesetery ulovené pri komerčných aktivitách sú oveľa menšie ako tie niekoľko metrové, ktoré sa nachádzajú na legendárnej kanadskej rieke Fraser. Napriek tomu občas môžeme naraziť aj na zástupcu skutočne veľkých rozmerov.
Pri love sa oplatí vybaviť sa výkonnejšou výbavou – kaprové prúty, ale aj pevnejšie pozemné udice sú tou najlepšou voľbou. Nie je potrebné používať silné sumce, pretože kaprové prúty sú veľmi pevné a odolné. Bez problémov zvládnu ťahanie až 50 kg jesetera.
Ďalším dôležitým prvkom našej zostavy je navijak. Big pit navijaky sú najpohodlnejším a najlepším riešením. Majú veľmi veľkú cievku a pohodlnú rukoväť a počas jednej otáčky navinieme až 100 cm monofilu. Ak nám však finančné prostriedky neumožňujú takýto výdavok, môžeme úspešne použiť menšie kotúče odporúčané pre pozemné metódy.
Jedným z najdôležitejších prvkov našej zostavy je bezpochyby vlasec. Mal by byť naozaj kvalitný – po prvé musí byť odolná voči všetkým druhom odrenín a po druhé musí byť veľmi odolná. Jesetery môžu byť pri ťahaní veľmi energické. Minimálna hrúbka čiary, ktorá by sa mala použiť, je 0,30 mm. Druhým najdôležitejším prvkom je samozrejme háčik. Musí byť pevný a odolný - svedomito môžeme použiť háčiky na kapry vo veľkostiach 4,2 a 1.
Jeseterové maškrty.
Po prvom kontakte s jesetermi budú viditeľné ich ústa. Je prispôsobený na príjem potravy zospodu. Vo voľnej prírode ich jedálny lístok tvoria najmä pijavice, všetky druhy lariev, rybičky, raky či zdochliny. Pokiaľ ide o komerčný rybolov, sú to väčšinou kaprové vody. Tunajšie jesetery veľmi dobre poznajú proteínové guličky a pelety. Najúčinnejšie sú páchnuce príchute ako chobotnica / chobotnica, homár, halibut, ryba, a iné. Sú však výnimky, že jeseter túži po sladkosti. Nemožno ignorovať ani ďalšie návnady, ako sú rybie filé, lízanky, slimáky a dokonca aj pochúťky, ktoré dostaneme nielen pri rybolove – kukuricu či krevety.