- Štítky blogu
- prúty
- rybárska obuv
- rybárske váhy
- vlasce
- plaváky
- udice
- sonary
- rybárska výbava
- Gumenné nástrahy
- woblery
- prívlač
- Blinkre
- rybárske sieťky
- podložky pod ryby
- wobler
- peány
- podberáky
- Indikátory záberu
- navijaky
- rybárske bundy
- Rybárske oblečenie
- Podložka pod kapry
- prsačky
- rybárske čižmy
- závažia
- Navijaky
- rybárska elektronika
- signalizátory záberu
- lov kaprov
- nástrahy
RYBÁRSKA BIŽUTÉRIA
NÁRADIE A POMÔCKY
RYBÁRSKE NAVIJAKY A PRÚTY
ODEV A OBUV
NÁVNADY A NÁSTRAHY
BATOŽINA, NOŽE, KUCHYŇA
NOŽE
LODE A MOTORY
STANY A NÁBYTOK



Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
- Úvod
- BLOG
- RYBÁRSKA BIŽUTÉRIA
- Plávaná - najlepšia metóda pre začínajúcich rybárov.
Plávaná - najlepšia metóda pre začínajúcich rybárov.
Pomocou tejto metódy sa ľahko naučíte základy techniky rybolovu, ktorú je možné použiť pri všetkých ostatných metódach.
Aký druh udice na plávanú?
Pre plavákovú metódu je možné vybrať veľa prútov. Najjednoduchší je bič , ktorý nemá vodidlá a navijak a na špičke hrotu je pripevnený špeciálny konektor, ktorý vám umožní pripevniť vlasec . Iný typ udice, tzv palice slúžia na chytanie pražmy. Prút sa skladá z dvoch častí - palice a vrchu. V hornej časti je tlmič, ku ktorému je pripevnená celá sada plavákov. Bolonka je teleskopický prút s pomerne vysokou vrhacou záťažou a charakteristickým plavákom v tvare čačky . Za zmienku stojí aj udica na zápasovú metódu, ktorá, ako už názov napovedá, umožňuje lov na veľké vzdialenosti. Zápalka by mala byť dlhá 3,6–4,5 metra.
Výber vhodného plavákového setu začíname samozrejme výberom udice. Najvhodnejšia dĺžka prútu v takejto súprave je 3 metre. Prút by mal mať priemernú krivku vychýlenia a vrhacia záťaž by mala byť v rozmedzí 15-80 gramov. Plavák je samozrejme veľmi dôležitým prvkom tohto typu rybárskeho setu . Okrem základnej úlohy indikátora záberu plavák tiež udržuje nástrahu v optimálnej hĺbke. Pri plavákovej metóde sa nie vždy používa navijak.Ak sa však pre ňu rozhodneme, oplatí sa investovať do kvalitnej výbavy, ktorá zníži možnosť zamotania vlasca. Keď už hovoríme o monofile, treba spomenúť aj vodiacu líniu. Zaujímavosťou je, že jeho úlohou je ... vyskočiť, keď na našu návnadu chytili príliš veľké ryby. Vďaka zlomenému nadväzcu prídeme len o háčik, ale nie o celú zostavu. Veľmi dôležitým prvkom súpravy sú aj háčiky . Výber správnej veľkosti háčika závisí od toho, akú rybu chcete loviť.
Osobitnú úlohu pri metóde plaváka zohrávajú závažia . V prvom rade umožňujú dlhé hody a sú zodpovedné aj za udržanie plaváka vo zvislej polohe . Mimoriadne dôležité sú aj návnady a nástrahy. Len dobré vnadenie dokáže prilákať ryby do nášho revíru. Krmivo si môžete kúpiť hotové alebo si ich bez problémov vyrobiť sami. A na záver posledný prvok plavákového náväzca, a to nástraha. V závislosti od našich preferencií a rýb, ktoré chceme loviť, môžeme použiť prírodnú návnadu (živá návnada, ako sú červy alebo dážďovky, a neživá návnada, ako napr. koláč) alebo umelú návnadu (imitácia rýb, hmyzu alebo obojživelníkov z plastov .).
Okrem predmetov úzko súvisiacich s chytaním rýb sa oplatí vybaviť aj doplnkovým príslušenstvom zabezpečujúcim komfort pri love. Veľmi dôležita je určite stolička, vďaka ktorému nás neomrzí dlhé státie. Opierka prútu , ktorá účinne uľaví našim rukám pri dlhom love , nemožno preceňovať . Taška na vybavenie zaisťuje, že všetko vybavenie bude v poriadku a v poriadku a sieťka na ryby vám umožní uložiť ulovené exempláre vo vode.