


Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
- Úvod
- Krmítka
Rybárske krmitká
Zmyslom zakrmovania je presvedčiť ryby, že práve na našom prevnadzovanom mieste je ľahké sa bez námahy a rizika nakŕmiť. Aby záber nebol iba vecou náhody, je nevyhnutné ryby zakrmovať. Na to potrebujeme špeciálne zmesi pripravené z rôznych kŕmnych múčok, ku ktorým primiešame vodu a vytvarujeme do guľôčky. Ich úlohou je, aby po ich nahadzovaní do vody prilákali ryby aj z väčších vzdialeností a udržali ich tam bez toho, aby sa ryby nasýtili. Druhým cieľom zakrmovania je, aby sme niektoré prísady nástrahy dostali na miesto lovu, pričom nástraha nebude pre ryby podozrivá. Ale nie všetky návnady sú rovnaké. Zakrmovanie treba vždy prispôsobiť danej situácií a samozrejme aj typu vody. V stojatých vodách potrebujeme rýchlo sa rozpúšťajúce a zároveň pomaly klesajúc návnady, ktoré vytvárajú oblaky.Naopak v tečúcich vodách používame skôr návnady, ktoré rýchlo klesnú na dno a rozpúšťajú sa pomaly. Rozhodujúcu úlohu zohráva tiež hĺbka vody. K zakrmovaniu nám veľmi dobre pomôžu rôzne druhy rybárskych krmítok.
Feederové krmítka sú zhotovené z drôteného pletiva alebo perforovaného plastu, často majú vyznačenú záťaž alebo ju môžeme podľa potreby dokonca upravovať. Spolu s hmotnosťou kŕmnej zmesi pomôže k dostatočne ďalekému nahadzovaniu na požadované miesto. Hranatý tvar dobre leží na dne a tak sú tieto kŕmidla vhodné aj do úsekov s prúdmi, kde sa dobre osvedčujú, rovnako ako pri chytaní napríklad pod hrádzami. Pre upevnenie na kmeňový vlasec majú spravidla očko alebo obratlík, ktorý zabraňuje krúteniu vlasca.
Špirálové alebo pružinové kŕmidlá sa vyrábajú veľmi často priebežné, na trubičke je upevnená drôtená špirála a do nej môže rybár ľahko natlačiť lákavú vnadiacu zmes, ktorá privábi ryby. Podľa veľkosti špirály a tým aj natlačeného kŕmenia si môžete vybrať také, ktoré poletí presne tam, kde tušíte, že sú ryby.